16 października 2010

Tu Polskie Radio

Gościnnie w serwisie IUVE, o możliwości odbycia radiowej podróży w czasie:

http://www.iuve.pl/index.php?id=168&tx_ttnews[tt_news]=1013&cHash=05af17a33d
Setki fotografii, plakatów, pamiątki pracowników Polskiego Radia. Wszystko to składa się na podróż w czasie, na którą zaprasza wystawa „Tu Polskie Radio 1925-2010” na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wystawa jest elementem obchodów 85-lecia Polskiego Radia. Główną część ekspozycji stanowi prawie 400 fotografii i kilkadziesiąt plakatów oraz fragmenty kronik filmowych i nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia, prezentowanych w postaci pokazów multimedialnych.

Ucieczkę od teraźniejszości umożliwią zwiedzającym również pamiątki pracowników radia, w tym replika słynnej radiostacji „Błyskawica", którą udostępniło Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo można poznać historię narodzin stereofonii oraz przyjrzeć się najnowszym radioodbiornikom cyfrowym.

Na materialne podsumowanie 85 lat Polskiego Radia składają się pamiątki, które posiadają duszę. Jeśli oglądając eksponaty nastawić dobrze ucho – można usłyszeć cichy szum, oznaczający poszukiwanie częstotliwości. To bilet w przeszłość, który pozwala dodatkowo zrozumieć, że bez zaangażowania i serca nie powstałaby żadna audycja.

i o targach ON/OFF:

http://www.iuve.pl/index.php?id=132&tx_ttnews[tt_news]=1052&cHash=e7784d0f2eMiędzy 22 a 24 października warszawskie Centrum EXPO XXI wypełnią nowinki ze świata multimediów. Wszystko za sprawą targów ON/OFF dedykowanym nowym technologiom.

Organizatorzy Poznań Games Arena skończyli z tradycją organizowania targów elektroniki. Na szczęście tylko na moment, bo od razu dali życie nowemu projektowi: Targom Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF.
Swoje stoiska przygotowały na nie takie giganty jak Microsoft, Intel, Samsung, Nokia, czy nasz rodzimy CDProjekt. Aranżer, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, obiecuje trzy dni prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursach, premierowych pokazach gier oraz sprzętu.
Powodów, dla których warto odwiedzić targi jest mnóstwo. Chociażby największe stoisko, gdzie zaprezentują się wspólnie ASUS i Intel, by pochwalić się futurystycznym dziełem sztuki wśród notebooków – NX90. Z kolei z elitą overclockerów w Polsce – grupą TeamPCLab.pl – ekstremalnie podkręcimy sprzęt komputerowy, by wycisnąć z kart graficznych i procesorów więcej niż 100%. Będzie też okazja, by zobaczyć w akcji najszybszą drukarkę atramentową na świecie od Epsona, która plan toru wyścigowego drukuje szybciej niż pokonuje go samochód.
Organizatorzy przygotowali się również na przybycie niezliczonej ilości maniaków gier komputerowych. W specjalnej „Strefie dla graczy” będzie można przez czas trwania wystawy wziąć udział w miniturniejach sieciowych i podziwiać najnowsze tytuły.
Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF 2010, spadkobierca poznańskiego PGA, organizowane są z jeszcze większym rozmachem. Jeśli jesteś fanem elektroniki albo nie można oderwać cię od gier, a poszukiwanie nowinek technologicznych w internecie zajmuje ci więcej czasu niż praca – na targach ON/OFF poczujesz się jak ryba w wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz